Čistenie kožených sedačiek v Bratislave

Je chybné si myslieť, že keď si človek kúpi koženú sedačku, už mu vydrží navždy. No… áno, je to možné, ale treba sa o ňu starať ako o ktorúkoľvek inú vec. Napriek tomu, že kožené sedačky sa stávajú stále populárnejšie, množstvo ľudí býva prekvapených, keď im pracovník našej firmy pri čistení povie, že o koženú sedačku je treba sa starať ako o topánky či kabát.

Čistenie kožených sedačiek Bratislava
Topservis Bratislava sa zaoberá hĺbkovým antibakteriálnym čistením kožených sedačiek.

Pri hĺbkovom antibakteriálnom čistení kožených sedačiek je potrebné využívať atestované prostriedky s antibakteriálnym účinkom. Prostredníctvom týchto prostriedkov sa eliminujú roztoče a iné alergény, bráni sa vytváraniu plesní vo vnútri sedačky a neutralizuje sa zápach ako pot a dym.

Pri čistení kožených sedačiek, kresiel a iného koženého nábytku je tiež nevyhnutné používať veľmi šetrnú techniku, aby časom nevznikali rôzne poškodenia na povrchu materiálu. Až vďaka tomuto celkovému prístupu dochádza k dôkladnému hĺbkovému odstráneniu znečistenia a špiny, spolu s rôznymi fľakmi a škvrnami. Výsledok je následne na prvý pohľad zrejmý.

Čistenie kože a následná impregnácia

Napriek svojím výhodám aj nevýhodám je koža materiál využívaný človekom od nepamäti. Je to jeden s materiálov, ktorý prežil skúšku časom. Má naozaj neopakovateľný charakter, farbu a celkovo formu, preto vlastne nie je možné zabezpečiť absolútnu konštantu farby, či štruktúry na celej koženej sedačke. Koža sa časom rozťahuje (buď vysychá alebo sa zvlhčuje) a následne sa na nej tvoria vlnky a vrásky. Aby sa tomuto procesu zabránilo, je čistenie a ošetrovanie kožených sedačiek, koženého nábytku a celkovo kože veľmi dôležité. A s týmto by mal každý, kto si chce skrášliť byt koženou sedačkou počítať.

Základné pravidlá čistenia a ošetrovania kožených sedačiek

  • Kožené sedačky nikdy nesmú byť natlačené na radiátoroch či iných zdrojoch tepla. Je dôležité sa ubezpečiť, že kožený nábytok sa nachádza minimálne 30 cm od zdroja tepla
  • Je podstatné chrániť kožu pred priamym slnečným svetlom
  • Nikdy sa na čistenie kožených sedačiek nesmú používať čistiace prostriedky na topánky a neprofesionálne chemikálie, pretože môže prísť až k nezvratným poškodeniam
  • Na výrazne znečistené miesta, či škvrny, sa nesmie používať tlak a ani sa nesmie špina odstraňovať mechanicky. Ideálne je vyhľadať profesionálov. Prípadne je potrebné dodržať návod, ktorý by mal každý správny výrobca koženého nábytku dodať spolu so sedačkou. Nikdy sa však nesmie problém riešiť na vlastnú päsť!

Topservis Bratislava Vám zabezpečí dôkladné a profesionálne hĺbkové vyčistenie koženej sedačky!