čistenie potovnanie - www.topservis-bratislava.sk

Vrámci tepovacích služieb dokážeme spraviť všetok nábytok, ktorý je po čalúnený, čistenie pohoviek, sedačiek, stoličiek, matracov, taburetiek, kancelárskych kresiel, kobercov, behúňov a podobne. Naším cieľom je dosiahnutie čo najlepšieho možného dosiahnutého výsledku. Kvalita a spokojný zákazník je na prvom mieste.
K dosiahnutiu takéhoto výsledku nie je potrebné poznať dopredu konkrétny stav tepovaného čalúnenia, či sú prítomné nejaké fľaky a konkrétnu mieru znečistenia. Veľmi dobre dokážeme odstrániť aj netypické škvrny ako víno, krv, moč, mastnotu a pot na opierkach hlavy a rúk.

Postup celej technológie pri tepovaní kobercov a sedačiek

Celý postup čistenia sedačiek, kobercov, alebo už akéhokoľvek čalúnenia je veľmi podobný pričom sa používajú podobné špeciálne profesionálne čistiace prostriedky za použitia tých najvýkonnejších extraktorov.

Pri samotnej objednávke je najdôležitejšie nahlásiť iba typ sedačky, či sa jedná o koženú sedačku, alebo čalúnenú. Čistenie kožených sedačiek je náročnejší proces na prostriedky aj na technológiu. Prioritne sú pre nás dôležité prostriedky, ktoré perfektne vyčistia, ale zároveň sú šetrné k tepovanému povrchu. čistiť sa nikdy nesmie mechanicky, aby sa nepoškodila štruktúra povrchu a zbytočne nedochádzalo k nežiaducemu skracovaniu životnosti čalúnenia.

Po čistení zostáva nábytok nielen čistý, ale aj krásne prevoňaný, zachováva sa vláčnosť, hebkosť a farebnosť tepovaných materiálov. Súčasťou môže byť aj chemické odstránenie cigaretového dymu, zápachu moču, prípadne s nasiaknutých potravín či dlhodobé odstránenie roztočov. Pri tom zásada číslo je nesnažiť sa odstraňovať fľaky a nečistiť koberce a sedačky podomácky, pretože následná úspešnosť profesionálneho čistenia sa výrazne znižuje.

Prečo je vlastne dôležité čistiť sedačky a koberce?

Tým najdôležitejším dôvodom je ukladanie obrovského množstva prachu, nečistoty a následný výskyt roztočov. Ani tie najvýkonnejšie vysávače nedokážu odviesť tak dôkladnú prácu, ako profesionálne extraktory. Topservis ako firma pôsobiaca v oblasti tepovacích a upratovacích služieb so sídlom Ružinove si s hĺbkovým tepovaním čalúnenia hravo poradí.
Nikdy nenechávajte sedačku ani koberec príliš zaniesť nečistotou a s výsledkom budete vždy spokojní. Čistenie sa odporúča robiť aspoň raz do roka, ale pri intenzívnejšom používaní nikdy nebude na škodu robiť tepovanie aj častejšie.