Tepujte profesionálne po Bratislave

Tepovanie sedačiek v Petržalke

Na týchto pár riadkov by sme Vás radi oboznámili so všetkými existujúcimi spôsobmi tepovania sedačiek, alebo čistenia čalúneného nábytku a behúňov. Keď už ste sa rozhodli dať si vytepovať sedačku, posteľ, alebo koberec v podstate môžete voliť iba z dvoch spôsobov. Jednen spôsob máte extrakčnú metódu na vlhko a ten druhý spôsob si môžete vybrať tepovanie na sucho. Vždy sa rozhodujte podľa toho, z akého materiálu máte Vašu sedačku spravenú. Ak by ste náhodou nevedeli, ako sa máte rozhodnúť, nezúfajte, totižto každá sedačka či koberec má označenie lístkom s informáciami o spôsobe čistenia. V prípade, že na spodnej alebo zadnej strane nábytku nájdete lístok s označením ,,dry clean,,, takýto materiál nemôžete premočiť. V niektorých situáciách môžete spôsobiť poškodenie. Pozor by ste si tiež mali dávať pri vlnených sedačkách a  kobercoch, ktoré môžete hĺbkovoým tepovaním mokrou cestou tiež poškodiť.

Ak máte prestor, kde nemôžete dobre vetrať, odporúčame tepovanie suchou cestou. Celú metódu suchou cestou si predstavte ako rozsypanie jemného prášku či peny  po Vašej sedačke, ktorá keď vyschne, máte ju povysávať spolu so špinou. Táto metóda z podstaty veci nikdy nemôže byť taká účinná ako tepovanie vodným roztokom. Asi si len ťažko budeme predstavovať zažraný fľak, ktorý odstránime práškom.

Tepovanie sedačiek vodným roztokom

Tým ideálnym prípadom je, ak môžeme Vašu sedačku tepovať vodou, s čím sa stretávame vlastne vo väčšine prípadov. Touto metódou čistíme sedačky vodným extraktorom. Podľa našich bohatých skúseností, kedy tepovanie sedačiek v Petržalke robíme už od roku 2006, najlepšie vyčistíme sedačku práve vodným roztokom. Ak materiál na sedačke môžeme namočiť, zvyšujeme tým pravdepodobnosť, že špinu povolíme a budeme ju môcť odstrániť. Preto z profesionálneho hľadiska by sme Vás radi upozornili, aby ste túto skutočnosť sledovali už pri kúpe čalúneného nábytku. Neskôr budete radi, keď si ušetríte starosti.

Oproti väčšine nesporných výhod má tento spôsob aj zopár drobných nevýhod, ako je pár hodín, než Vám sedačka vyschne. Dobu za ktorú sedačka vyschne, presne nikdy nedokážeme určiť, pretože vyschnutie ovplyvňuje viacero faktorov. V prvom rade závisí na teplote, akú máte v domácnosti, potom by ste mali dostatočne vetrať a tiež závisí na množstve použitej vody. Našim cieľom je Vaša dokonale vyčistená sedačka, preto jej vyschnutie  tiež ovplyvní množstvo vody, ktoré budeme potrebovať na úplné odstránenie všetkého znečistenia. Paušálne samotné snutie vytepovanej sedačky vo väčšine prípadov rátajte do druhého dňa. Samozrejme máme aj výnimky a to sú miesta so zhoršeným vetraním.

Tepovanie sedačky Petržalka prenechajte profesionálnej firme

Na začiatku si všimnite, že pri čistení suchou cestou nemáme na trhu k dispozícií také vysávače, ktoré by dokázali konkurovať hĺbkovému tepovaniu vodou. Vo vode špinu, fľaky a najrôznejšie znečistenie dobre rozpustíme a potom ju ľahko extraktorom odsajeme. Ale ani ak máte profesionálny stroj, nie je samozrejmosťou, že dôkladne vytepujete. Na kvalitne odvedenú prácu potrebujete skúsenosti a znalosti, ako postupovať. Preto si radšej vyberajte časom preverené firmy ako sme my. Máme k dispozícií výkonné stroje a kvalitné čistiace a upratovacie prostriedky. Rôzne znečistenie, mastné fľaky od rúk a hlavy alebo zažratú špinu dokážeme perfektne z Vašej sedačky odstrániť. Naše služby si nemusíte objednať len v Petržalke, ale tepovanie sedačiek robíme aj po celej Bratislave.